II Konkurs Muzyki Współczesnej

14 kwietnia w auli naszej szkoły odbyły się przesłuchania konkursowe uczestników drugiego już Konkursu Muzyki Współczesnej organizowanego przez Prywatną Szkołę Muzyczną  I st. Nutka. Tym razem konkurs spotkał się z jeszcze większym zainteresowaniem – aż 21 uczniów naszej szkoły przystąpiło do rywalizacji o miejsca dla laureatów. Przesłuchania odbywały się z udziałem publiczności, a uczniowie grali według kolejności ustalonej przez losowanie. Konkurs został podzielony na dwie części ze względu na kategorie wiekowe – w  pierwszej zaprezentowali się młodsi wykonawcy, w drugiej uczniowie starszych klas. W składzie jury konkursu byli nasi nauczyciele – instrumentaliści.

Również i w tym roku największą popularnością cieszyły się utwory polskich kompozytorów  (Lutosławski, Twardowski, Rybicki, Garścia…), nie zabrakło także charakterystycznych rytmów tanecznych, jak choćby włoskiej Siciliany. Wykonawcy przygotowali się bardzo dobrze, a utwory w ich wykonaniu zabrzmiały ciekawie i dostarczyły słuchaczom wspaniałych artystycznych wrażeń. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!