Audycja „Tańce świata”

Jesienny wieczór 20 listopada w Szkole Przymierza Rodzin, za przyczyną młodych muzyków ze Szkoły Muzycznej Nutka, przestał być szaro-bury, ale mienił się całą feerią różnorodnych barw. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w programie pod tytułem Tańce Świata.

Tańce już od epoki renesansu były inspiracją dla wielu kompozytorów. Barok nazywano epoką tańca, a forma ta była wykonywana nawet na dworach królewskich. Kompozytorzy romantyzmu ze szkół narodowych, sięgali po folklor swojego kraju i dziś we wspaniałych i znanych utworach słyszymy tańce rosyjskie, norweskie, czeskie i oczywiście polskie. Fryderyk Chopin zostawił w swoich kompozycjach mnóstwo stylizowanych  mazurów, oberków, kujawiaków, polonezów.

Bogactwo repertuaru było przeogromne, stąd i nasz koncert bardzo zróżnicowany. Usłyszeliśmy różnorodne tańce (menuet, polonez, hopak, walce, polka, bossa nova…), skomponowane przez kompozytorów z różnych zakątków świata, a dzięki naszym uczniom usłyszeliśmy je w różnych interpretacjach. Wystąpili uczniowie klas fortepianu, skrzypiec, fletu, co dodatkowo poszerzyło barwność naszego koncertu. Młodzi artyści przepędzili jesienne szarości i dostarczyli publiczności sporą dawkę radości, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Dziękujemy naszym uczniom i wszystkim przybyłym gościom. Dla tych, którzy nie byli i trochę żałują, mamy dobrą wiadomość. Następna audycja odbędzie się już niedługo. Serdecznie zapraszamy 18  grudnia  do Auli Szkoły Przymierza Rodzin, na wspólne kolędowanie  ze Szkołą Muzyczną Nutka. Zapraszajmy przyjaciół, rodziny, wszystkich, którzy wspólnie z nami chcieliby pomuzykować i poczuć przedsmak Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy 🙂 🙂 🙂